O Mnie

Kim Jest Marketingowa Maja Dla Terapeutów?

Nazywam się Maja Rosiń ska i wspieram w marketińgu specjalisto w od zdrowia psychiczńego.

Piszę, gadam, zachęcam, informuję – a wszystko to, by pomóc Ci pozyskać nowych pacjentów czy klientów i budować Twoją pozycję jako autorytetu w Twojej dziedzinie.

Ukończyłam jednolite studia magisterskie dzienne na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na specjalności wspomaganie rozwoju, która to przygotowała mnie do wspierania ludzi na każdym etapie życia, od niemowlęctwa do wieku podeszłego. Widzę po rynku i wierzę jednak, że specjalizacja jest kluczem do sukcesu w dzisiejszych czasach oraz że jeśli ktoś jest od wszystkiego, to jest od niczego – dlatego mam swoje nisze. Pracuję głównie z kobietami, mężczyznami i parami razem w okresie okołoporodowym. Działam też w ramach marki Psychologia Ubioru. Poza tym, kontynuuję naukę, robiąc doktorat.

Maja Rosniska

Moja historia

Ja jako psycholog

Ukończyłam jednolite studia magisterskie dzienne na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na specjalności „wspomaganie rozwoju”, która to przygotowała mnie do wspierania ludzi na każdym etapie życia, od niemowlęctwa do wieku podeszłego. Widzę po rynku i wierzę jednak, że specjalizacja jest kluczem do sukcesu w dzisiejszych czasach oraz że jeśli ktoś jest od wszystkiego, to jest od niczego – dlatego mam swoje nisze. Pracuję głównie z kobietami, mężczyznami i parami razem w okresie okołoporodowym. Działam też w ramach marki Psychologia Ubioru. Poza tym, kontynuuję naukę, robiąc doktorat.

Ja jak marketingowiec

To ja jako psycholog. Ja jako marketingowiec – zanim dowiedziałam się, że istnieje ktoś taki jak psycholog, marzyło mi się zostanie dziennikarką i pisanie do gazet. I po części się udało – bo zawodowo jako marketingowiec i copywriter głównie piszę. Zaczęłam przygodę z copywritingiem w 2. liceum, a w 3. ogarniałam już marketing całościowo – tworzyłam strategie, zajmowałam się social mediami… i takie tam, długo by gadać!
 
Wciąż się uczę i wiem, czego nie wiem. Nie tworzę np. stron www, ale mam od tego web designera (Aleksandra Iżemskiego), nie robię grafik, ale mam od tego cudowną graficzkę (Martynę Niemczewską).
 
Czego nie zrobię, to zrobią moi ludzie!

 

Marketing + psychologia = marketing i doradztwo zawodowe dla psychologów i psychoterapeutów!

Postanowiłam połączyć te dwa doświadczenia, te dwa zawody, by wyspecjalizować się we wspieraniu w promowaniu swoich usług psychologów, psychoterapeutów, psychiatrów i innych specjalistów od zdrowia psychicznego i rozwoju. Widzę na rynku masę świetnych specjalistów, którzy niestety giną w gąszczu ogłoszeń innych ludzi, nie zawsze naprawdę kompetentnych, bo nie potrafią się odpowiednio zareklamować. Chcę służyć pomocą – dla dobra naszej grupy zawodowej, ale i pacjentów. Pokazywanie się, również w sieci, i mówienie o zdrowiu psychicznym sprawia, że choroby i zaburzenia coraz mniej są tematem tabu, a ludzie decydują się sięgać po fachową pomoc.

Ja jako... nauczyciel psychologii

Poza tym, od ponad 10 lat udzielam korepetycji z języka polskiego. Czemu by więc nie udzielać ich z psychologii? Wykładowcy starają się, zazwyczaj – ale są, jacy są… Pewnie sam, sama miałeś lepiej i gorzej prowadzone przedmioty. Na grupach dla psychologów nieraz widzę ogłoszenie o potrzebie wsparcia w zrozumieniu głównie działania testów i pisania diagnoz, opracowywania case’ów. Dbam o etykę swoich działań i uczę jej studentów – nie piszę egzaminów za studentów psychologii, ale uczę, naprawdę przyuczam, jak to korepetytor – i przyszły wykładowca (robię doktorat). 

Zauważyłam też, że wielu jest młodych psychologów, którzy nie wiedzą, jak odnaleźć się na rynku pracy. Mało która uczelnia uczy, jak kształtować swoją ścieżkę zawodową. Jest też wielu z nas, którzy wracają do zawodu po latach, być może nigdy w nim nie pracowali po obronie. Chcę wykorzystać swoje wiedzę i umiejętności z zakresu doradztwa zawodowego oraz doświadczenie kształtowania własnej, nietypowej ścieżki, by pomóc się wam odnaleźć.